Body piercing – nowoczesny sposób ozdabiania ciała

Ludzie od wieków wykorzystywali różne elementy i techniki, by ozdabiać swoje ciało. Czasami był to wyraz odwagi lub sposób na odstraszenie wroga (jak tatuaż), a czasem wyłącznie kwestia podniesienia swojej atrakcyjności (rozumiana w sposób charakterystyczny dla danej kultury). Współcześnie korzysta się z wielu sposobów ozdabiania ciała, a jednym z najpopularniejszych jest body piercing. Co to takiego?

Czym jest body piercing?

Body piercing polega na przekłuwaniu ciała w różnych miejscach. Mowa tu nie tylko o uszach, ale też wargach, brwiach, nosie, pępku, języku, a nawet o wykonywaniu przekłuć na narządach intymnych. W miejsce przekłucia wprowadza się kolczyk o rozmaitej formie, wielkości i stopniu dekoracyjności. Zdobienie ciała w ten sposób może rzeczywiście podnosić jego atrakcyjność, ale może też przybierać charakter skrajny, jeśli kolczyków w ciele jest zbyt wiele.

Gdzie wykonać zabieg?

Kolczykowanie ciała staje się coraz popularniejsze i wzrasta liczba osób poszukujących profesjonalnego salonu piercingu. Body piercing powinien być wykonywany przez specjalistę, wykorzystującego fachowy sprzęt i utrzymującego sterylne warunki zabiegu. Nie należy robić tego samodzielnie w domu – zwłaszcza gdy chodzi o takie strefy jak na przykład język. Odpowiednie przekłucie wymaga fachowej wiedzy i środków, by zrobić to szybko i by rana możliwie prędko się zagoiła. Stosowane są też kolczyki tytanowe czy PTFE, a nie złote czy srebrne, gdyż utrudniałyby gojenie. Profesjonalny salon można znaleźć w wielu różnych miastach – zapraszamy na przykład na body piercing w Wałbrzychu!