Piercing

Właściwe wykonanie zabiegów dotyczących przekłucia skóry wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale też zastosowania odpowiedniej jakości produktów. Profesjonalny piercing to przede wszystkim najwyższa dbałość o bezpieczeństwo klienta.

Piercing, a bezpieczeństwo

Do dezynfekcji gabinetu stosuje się odpowiednie preparaty bakterio i wirusobójcze jak również lampę UVC. Wszelkie narzędzia oraz kolczyki wykorzystywane przy zabiegu powinny zostać wcześniej wysterylizowane w autoklawie. Każda igła zastosowana do przekłucia jest sterylna, jednorazowego użytku i musi zostać później zutylizowana w odpowiedni sposób oraz pod żadnym pozorem nie może być wykorzystana przy kolejnym zabiegu. Piercer starannie myje i dezynfekuje ręce przed zabiegiem, stosuje również jałowe jednorazowe rękawiczki oraz maseczki na twarz. Dezynfekowane jest także ciało klienta w miejscu przekłucia.

Osoba dokonująca przekłucia powinna mieć do dyspozycji najwyższej jakości narzędzia. Pozwala to na wykonanie zabiegu w sposób bezpieczny oraz błyskawiczny. Tym samym klient odczuwa dużo mniejszy ból podczas samego zabiegu.

Doświadczony piercer

Nie bez znaczenia są tu też umiejętności osoby wykonującej zabieg przekłuwania. Kiedy mówimy o doświadczonym piercerze, to jest to osoba będąca w stanie wykonać przekłucie ciała z odpowiednią szybkością i precyzją. Te dwa elementy również mają olbrzymi wpływ na sam komfort klienta oraz redukcję odczuwanego bólu. Doświadczony piercer potrafi również dobrać odpowiedni kształt, długość oraz grubość kolczyka odpowiednio do budowy anatomicznej klienta. Kolczyki z wysokiej jakości stali tytanowej G23 lub bioplastu zalecane są na świeże przekłucia. Uwaga! Nie zdziwcie się również, kiedy osoba wykonująca przekłucie odmówi Wam wykonania niektórych kolczyków ze względu na budowę anatomiczną lub w trosce o Wasze zdrowie.

Jak dbać o przekłute miejsce

Już po samym zabiegu należy szczególnie zadbać o przekłute miejsce. Kolczyk nie może zostać wyjęty, póki nie zakończy się proces gojenia. Samo miejsce przekłucia trzeba odpowiednio często oczyszczać i przemywać w określony sposób. Wykorzystujemy do tego specjalistyczne preparaty, które nam wskaże piercer w studio w którym dokonaliśmy zabiegu przekłucia. W pierwszym okresie należy także unikać kąpieli w naturalnych zbiornikach wodnych oraz ograniczyć wykorzystanie kosmetyków, które mogą mieć kontakt ze skórą w miejscu przekłucia. Jeśli będziecie mieć wątpliwości czy proces gojenia się Waszego wymarzonego kolczyka przebiega prawidłowo nie wahajcie się pytać oraz umawiać na konsultacje.