Szkolenia z wykonywania i usuwania makijażu permanentnego

Bezpieczne usuwanie makijażu permanentnego, pozwala na trwałe usunięcie tego typu makijażu, bez ingerencji w zdrowie i estetykę danej osoby.

Codzienny makijaż jest męczący?

Makijaż permanentny jest dla wielu pań, które codziennie zmuszone są do wykonywania makijażu, dużym ułatwieniem. Pozwala na korekcję owalu twarzy, podkreślenie brwi, oczu i ust, jednocześnie zachowując naturalny wygląd. Niekiedy jednak zabieg nie został wykonany zgodnie z naszymi oczekiwaniami lub po prostu dana formuła stała się dla nas nieznośna i pojawia się pytanie, jak skutecznie usunąć makijaż permanentny.

Jak usunąć makijaż permanentny bezpiecznie

Usunięcie tego rodzaju makijażu nie jest możliwe w każdym gabinecie. Są to zabiegi, które wymagają od lekarza bardzo dużej wiedzy i doświadczenia. Bardzo ważny jest także profesjonalny sprzęt kosmetyczny, między innymi lasery Q – switch. Ich działanie polega na wytwarzaniu krótkich impulsów o bardzo wysokich energiach. Samo usunięcie makijażu wymaga czasu. Czasami do całkowitego usunięcia makijażu niezbędne będzie wykonanie kilkunastu zabiegów, które muszą być robione w dwu miesięcznych odstępach. Sam zabieg polega na naświetleniu skóry. Po kilku minutach ta robi się zaczerwieniona, a sam barwnik jaśnieje. Powtarzane serie zabiegów, pozwalają na całkowite wyeliminowanie danego barwnika. Sam lekarz ma też obowiązek poinformować pacjentkę, że skóra w danym miejscu może zmienić kolor. Efekty ściemniania barwnika i odbarwienia skóry nie są jednak częste. W razie obaw możemy zdecydować się na zabieg elektrokoagulacji. Polega to na ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka.

Sprawdź również nasze szkolenia z usuwania makijażu permanentnego